Sportinis masažas buvo sukurtas kaip sportininkams skirta terapinė ir reabilitacinė priemonė, padedanti paruošti kūną fiziniam krūviui arba atpalaiduoti kūną po treniruočių, sporto pasirodymų. Tačiau šiandien sportinis masažas pritraukia ne tik profesionalius sportininkus ar sporto entuziastus, bet ir jaučiančius nuovargį, fizinę įtampą ar skausmus. Ne veltui: įrodyta, jog sportinis viso kūno masažas turi daugybę privalumų.
Sportinio masažo metodika ir paskirtis
Sportinis masažas apima sistemingą raumenų, sausgyslių, raiščių ir minkštųjų kūno audinių grupių manipuliavimą rankų judesiais, sutelkiant dėmesį į specifines kūno sritis, kurios yra labiausiai „įdarbinamos“ sporto metu arba kuriose jaučiama įtampa, skausmas.
Sportinio masažo metu yra naudojamos įvairios manipuliavimo rankų judesiais technikos. Pavyzdžiui, kūno sričių glostymas, minkymas, suspaudimas, ritminis smūgiavimas, tempimas, simptominių taškų veikimas.
Sportinis masažas itin rekomenduojamas fiziškai aktyviems žmonėms, kadangi jis padeda kūnui prisitaikyti prie fizinių krūvių, sumažina įvairių traumų tikimybę ir pagreitina raumenų, sąnarių ir audinių gijimo procesus. Lygiai taip pat sportinis masažas rekomenduojamas patiriantiems raumenų, sąnarių skausmus ar kitokią fizinę, psichologinę įtampą.
Sportinio masažo nauda
Teigiama, kad sportinis masažas teigiamai veikia tiek protą (psichologinę savijautą), tiek kūną (fizinę savijautą).
Manoma, kad reguliariai atliekamas sportinis masažas didina sąnarių judesių diapazoną, lankstumą, sumažina raumenų įtampą, spazmus, gerina fizinį pajėgumą, nuotaiką ir miego kokybę. Taip pat sportinis masažas efektyviai atpalaiduoja, pagerina kraujotakos ir limfinės sistemos veiklą, padeda pašalinti po fizinio krūvio raumenyse susikaupusią pieno rūgštį, sumažina traumų riziką ir stimuliuoja gijimo procesus.
Verta atkreipti dėmesį, jog nors sportinis masažas yra saugus daugeliui žmonių, po pirmųjų sportinio masažo sesijų gali pasireikšti tam tikri šalutiniai simptomai, kaip padidėjęs raumenų jautrumas ar sustingimas. Tiesa, šie simptomai tęsiasi vieną ar dvi dienas po sportinio masažo.
Ką verta žinoti prieš registruojantis į sportinio masažo sesiją?
Jei norite, kad sportinis masažas jums suteiktų norimų rezultatų, itin svarbu išsirinkti patyrusį sportinio masažo terapeutą ar aukšto lygio SPA, sveikatingumo centrą, kuriame būtų teikiama ši procedūra. NoriuNoriuNoriu platformoje gali atrasti SPA centrų pasiūlymų, kviečiančių išbandyti profesionalų sportinį masažą.
Prieš renkantis masažo terapeutą ar SPA centrą, įsitikinkite, ar specialistas bei įstaiga turi reikalingas licenzijas ir sertifikatus. Pasidomėkite buvusių klientų atsiliepimais, specialisto ar įstaigos veiklos patirtimi ir pasiekimais.
Jei sportinį masažą bandysite pirmą kartą, pasirinkite jums patogią sesijos datą, po kurios bent porą dienų neturėtumėte intensyvių fizinių krūvių. Prieš prasidedant masažo sesijai apsitarkite su savo terapeutu, kokie jūsų lūkesčiai ir tikslai, kokios fizinės problemos jus vargina. Priklausomai nuo jūsų sveikatos būklės ir norimų tikslų, masažo specialistas parinks tinkamiausias masažo technikas ir masažo trukmę.
Be to, pasirūpinkite, kad prieš masažo sesiją būtumėte atsipalaidavę ir išgėrę pakankamą kiekį vandens. Jei jūsų organizmui trūks skysčių, masažo metu raumenys ir sąnariai sunkiau atsipalaiduos, tokiu būdu padidindami nemalonių šalutinių poveikių riziką.
Sportinio masažo terapeutai taip pat įspėja, jog prieš sportinio masažo sesija vertėtų vengti skausmą malšinančių, raumenis atpalaiduojančių ar kraują skystinančių medikamentų. Šių rūšių vaistai gali padidinti mėlynių atsiradimo, raumenų ir sąnarių pertempimo ir kitų šalutinių poveikių riziką. Jei dėl savo sveikatos būklės nuolatos vartojate tam tikrus medikamentus, dėl galimų indikacijų masažo metu pasikonsultuokite su savo gydytoju ar profesionaliu masažo terapeutu.