Šalyje paskelbtos karantino sąlygos apsaugo nuo viruso, bet, deja, tampa palankia terpe smurtui pasireikšti. Apriboti socialiniai kontaktai, darbas iš namų arba jo netekimas, buities rūpesčiai tampa tikru išbandymu santykiams. 19% Lietuvos gyventojų ir net 25% moterų patiria smurtą artimoje aplinkoje.Tačiau didžioji jų dalis (60%) nesikreipia pagalbos.
Smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas. Priimdama Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą valstybė įsipareigojo suteikti apsaugą ir pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Įstatymas įpareigoja policiją perduoti smurtą artimoje aplinkoje patyrusio žmogaus kontaktus Specializuotos kompleksinės pagalbos centrui, kurio specialistai susisiekia su nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlo jam specializuotą kompleksinę (konsultanto, teisininko, psichologo ir kt.) pagalbą. Kiekvienas smurtą artimoje aplinkoje patiriantis ar kitas asmuo, gali kreiptis į Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą ir asmeniškai. Pagalba yra nemokama ir konfidenciali.
Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistai karantino metu dirba įprastu režimu ir toliau teikia pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nuketėjusiems asmenims visoje Lietuvoje.
MARIJAMPOLĖS APSKRITIES SPECIALIZUOTOS KOMPLEKSINĖS PAGALBOS CENTRAS Tel. – 8 63355007, rašykite – [email protected]
Teikiam pagalbą:
Marijampolės sav.
Kalvarijos sav.
Kazlų Rūdos sav.
Šakių r.
Vilkaviškio r.
Marijampolės apskrities moters veiklos centro informacija