Šią savaitę Marijampolę sudrebino net keli nepilnamečių arba vos 18-os metų sulaukusių jaunuolių, narkotinių medžiagų turėjimo bei vartojimo atvejai. Jų metu porą jaunuolių atsidūrė gydymo įstaigoje, o vienas iš atvejų baigėsi tragiškai – nepilnamečio mirtimi.
Šie atvejai iškėlė klausimus, ar policijos pareigūnai atlieka pakankamą darbą suvaldant šias grėsmės bei mąstymą kuo galime prisidėti kiekvienas iš mūsų.
„Sūduvos gidui“ Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gintarė Navickaitė teigė, kad Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai nuolat bendradarbiauja su vietos savivalda bei švietimo įstaigomis, supažindinta su narkotinių ir psichotropinių medžiagų rūšimis, jų poveikiu, bei atsakomybe už jų turėjimą, naudojimą bei platinimą.
Specialistė prideda, kad pareigūnai švietimo įstaigose vykdo susitikimus su įstaigų mokiniais prevenciniais tikslais, pristato narkotinių bei psichotropinių medžiagų, ypatingai sintetinių kanabinoidų (el. cigarečių skysčių su psichotropinėmis medžiagomis „Smile“) pavojingumą bei žalą.
Visgi, siekiant išvengti tragedijų, kai nepilnamečiai miršta nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, G. Navickaitės manymu reikalingas didesnis švietimo įstaigų įsitraukimas atliekant tiek prevenciją, tiek kontrolę, ypač el. cigarečių naudojimo klausimu.
Galiausiai, vyriausioji specialistė mano, kad reikalingas didesnis vaikų tėvų bendradarbiavimas su švietimo įstaigomis bei teisėsauga, siekiant įveikti opią visuomenei problemą.