Ilgus metus marijampoliečius kankina neišsprendžiamas Marijampolės arenos statybų klausimas. Pastarosios neturėjimas jau ne kartą sukliudė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšinio klubui patekti į aukščiausią šalies krepšinio divizioną – Lietuvos krepšinio lygą. Maža to, miestą aplenkia didesni kultūriniai renginiai – ryškiausių šalies ar užsienio atlikėjų koncertai, spektakliai ir kiti renginiai.
Dar didesnį nepatogumo jausmą sukelia ir tai, kad arenas turi didžioji dalis panašaus ar net mažesnio dydžio miestų Lietuvoje – modernias arenas turi Jonava, Kėdainiai, Utena, Pasvalys, Prienai ir kiti miestai ir miesteliai. Nesnaudžia ir kaimynai – modernią salę turi Šakiai, o Vilkaviškis džiaugiasi prieš pora metų duris atvėrusiu Vilkaviškio sporto ir pramogų centru.
„Sūduvos gidas“ pasidomėjo, kada visgi Marijampolėje gali iškilti arena.
Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis atskleidė, kad arenos projektas nėra nustumtas į stalčius – šiuo metu vyksta arenos projekto korektūra, o savo koncepcija jis turi atitikti laimėjusios architektūrinės idėjos projektą „Sūkurys“. Projekto vieta taip pat išrinkta ir nesikeičia – arena kils Vokiečių gatvėje.
Anot administracijos direktoriaus, Marijampolės arenos statybų kaina sieks bene 25 mln. eurų, tačiau tiksli kaina paaiškės, kai bus baigtas arenos projektavimas. Po šio etapo bus ieškoma finansavimo šaltinių, tarp kurių gali būti savivaldybės, privačios ar valstybės lėšos. Šiuo metu pasakyti, kada arena jau galėtų atverti duris, deja, bet dar negalima.
Nors pagal FIBA reikalavimus, didiesiems krepšinio turnyrams rekomenduojama arba reikalaujama turėti bent 3000 sėdimų vietų salę, Marijampolės arena šių standartų neatitiks – K. Podolskio teigimu, planuojama, kad arenoje bus 2000 sėdimų vietų. Naujoji arena atitiks vietinių (nacionalinių) turnyrų reikalavimus, o didesnės arenos statybos kelis kartus išbrangintų daugiafunkcinės sporto arenos statybos kaštus. Be to, šalimais yra Kauno „Žalgirio“ arena, todėl esant reikalui tarptautinės kategorijos varžybos galėtų vykti ten.
Naujos arenos su nekantrumu laukia ir NKL rungtyniaujanti ir keturis kartus lygos čempione tapusi Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšinio komanda. Būtent arenos neturėjimas ne kartą sutrukdė marijampoliečiams patekti į Lietuvos krepšinio lygą ir grumtis su stipriausiomis šalies ekipomis.
Visgi, pastaruoju metu LKL atsainiau žiūri į šį klausimą ir leidžia klubui, neturinčiam LKL reikalavimus atitinkančios arenos, rungtyniauti kitame mieste.
Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis teigia, kad savivaldybėje diskusijų, kaip reikėtų reaguoti, jei „Sūduva-Mantinga“ šį sezoną laimėtų NKL kol kas nebuvo. Be to, direktorius akcentuoja, kad savivaldybė aktyviai rūpinasi, kad visos Marijampolės sporto centro krepšinio salės būtų tinkamos sportui.
Šiuo metu yra sutvarkyta sporto salė, esanti Vytauto g. 47, taip pat tvarkoma sporto salė P. Armino gatvėje.
Pasiteiravimus dėl pagrindinės miesto krepšinio salės, kurioje rungtyniauja Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ , bei ne kartą susidurta su varžybų organizavimo techninėmis problemomis NKL pirmenybėse, K. Podolskis tikina, kad Gamyklų g. 1 esančios salės šiuo metu remontuoti nereikia – ji tinkama naudojimui.
Tad akivaizdu, kad marijampoliečiams tenka ir toliau apsišarvuoti kantrybe ir viltis, kad arenos statybų klausimas nevirs Vilniaus Nacionalinio stadiono atitikmeniu.