Lapkričio 18 d. popietę Zanavykų muziejuje buvo atidaryta tautodailininko Zigmo Sederevičiaus personalinė paroda. Sugebėjimą kurti grožį parodos autorius sako paveldėjęs iš savo močiutės, kuri nuostabiai siuvinėjo. Nors, tiesą sakant, šeimoje tiek seneliai, tiek tėvai nuo seno neprofesionaliai užsiėmė liaudies amatais – medžio drožyba, mezgimu, kilimų audimu ir t.t. Šioje šeimoje talentas perduodamas iš kartos į kartą, mat tautodailininko sūnus taip pat domisi medžio drožyba.
Zigmo Sederevičiaus darbai puošia ne tik gimtąjį kraštą ir šiuo metu gyvenamą aplinką. Vien Plokšių miestelyje yra tikrai daugiau nei dešimt autoriaus darbų, taip pat gausybė jų puikuojasi kituose Lietuvos miestuose: Palangoje, Vilkaviškyje, Ignalinoje. Nemaža Sederevičiaus darbų dalis yra iškeliavusi į užsienį: Lenkiją Goldapo miestą, Daniją, Vokietiją. Vokietijoje tautodailininkas darbavosi net dvejus metus iš eilės.
Sederevičius teigia, kad per metus sukuria apie 5 didelius medžio darbus, tačiau tikslaus skaičiaus kiek yra pagaminęs darbų, jis nežino. Skaičiuoja, kad jo kūrybinis kelias prasidėjo nuo 1983 m., tad per 32-ejus metus yra sukūręs per 200 didelių medžio darbų. O jie tikrai dideli. Vienas didžiausių siekia 9 metrus aukščio. Dauguma tautodailininko darbų parodoje perteikti foto nuotraukomis, kadangi transportuoti jų nėra galimybės.
Nors medžio drožyba gana senas amatas, tačiau autoriaus darbuose yra nemažai modernių detalių, simbolikos, abstrakcijų. Jam labiausiai patinka kurti vienetinius, atskleidžiančius kūrybinį potencialą kūrinius. Mėgiamiausia žaliava medžio drožybai – ąžuolas. Ja dažniausiai aprūpina vietos girininkija, kuriai meistras atsilygina savo kūriniais.
Parodos autorių Zigmą Sederevičių sveikino ir jo darbais džiausgėsi parodos sumanytojas, iniciatorius Vitas Daniliauskas.
Parodos metu keletą kūrinių atliko Viktorija Pavalkytė.
Zigmo Sederevičiaus darbų paroda muziejaus lankytojai galės grožėtis iki gruodžio 4 d.