Pastebima, kad poilsis Nidoje jau kelerius metus nepraranda savo populiarumo. Priešingai. Net ir didinami įvažiavimo mokesčiai, įvairios rinkliavos, prašymai Kuršių nerijoje nesinaudoti arba kiek įmanoma rečiau naudotis automobiliu ir kiti apribojimai nesustabdo keliautojų, poilsiautojų ir Nidai neabejingų svečių. Kodėl? Nes poilsis Nidoje – visavertis, kompleksinis ir malonus, tereikia jį tinkamai susiplanuoti. Čia galima ir tingiai pailsėti, ir aktyviai papramogauti, ir atrasti senąja žvejų istoriją bei kultūrą, susipažinti su įspūdingiausiu Lietuvos kurortiniu miesteliu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Be to, šiuo metu ir apgyvendinimo įstaigų Nidoje pasirinkimas gana platus – galima apsistoti ir prabangiuose apartamentuose, ir jaukiuose, komfortiškuose kambariuose.
Tingus poilsis Nidoje
„Nidoje net tingėti gražu. Nes eini lėtai senais miško takeliais – visur akis gaivina šimtmečius skaičiuojanti žaluma, prisėdi ant suoliuko – stebina unikalus kraštovaizdis, guli kopose – akina tviskantis kopų smėlis ir banguojanti jūra“, – sakė ištikima Nidos gerbėja, kasmet apsilankanti kurorte ir čia praleidžianti kelias savaites. Tai – puikus Nidos pristatymas tiems, kurie ieško tingaus poilsio Nidoje. Čia galima neskubėti, sustoti, atsipalaiduoti ir pasimėgauti ramybe.
Aktyvus poilsis Nidoje
Nidoje smagu ir aktyviai poilsiauti – plaukioti jūroje ar važinėti dviračiu ir susipažinti su gražiausiu kurortu Lietuvoje tituluojama Nida. Tiesa, gauti dviratį – ne problema, juos galima išsinuomoti net poilsio namuose (papildoma paslauga). Pavyzdžiui, poilsio namai „Nidos gaiva“ savo svečiams siūlo galimybę už nedidelį papildomą mokestį išsinuomoti dviračius ir su vėjeliu aplėkti gražiausius Nidos kampelius. Dviračiai labai aktualus pasirinkimas ir tiems, kurie nori kuo artimiau pažinti miestelį, bet laiko tam turi nedaug.
Turiningas poilsis Nidoje
Aprašyti tai, ką veikti Nidoje tikriausiai neužtektų vieno straipsnio – pradedant muziejais, baigiant meno renginiais ar festivaliais. Nida – gyvas ir kasmet vis daugiau poilsiautojų pritraukiantis miestelis. Veikti čia išties yra ką: būtina aplankyti Gintaro galeriją, Tomo Mano muziejų, Neringos krašto muziejų, Senojo žvejo sodybą, garsųjį švyturį, Parnidžio laikrodį. Pakeliui sutiksite ne vieną žymiam asmeniui – Kernagiui, Sartrui ar kt. – skirtą paminklą ar dėmesio vertą skulptūrą, prie kurios verta įsiamžinti, nusifotografuoti. O gamtovaizdžio grožis ir unikalumas tikrai nei vieno nepalieka abejingo. Jeigu planuojate į Nidą atvykti savaitei ar ilgesniam laikui – visus šiuo objektus spėsite aplankyti. Tačiau jei turėsite vos kelias dienas poilsiui Nidoje, o aplankyti norite daug, teks sugalvoti, kaip tai suspėti. Vienas iš galimų variantų – rinktis kambarius, kurie yra miestelio centre, tuomet visi lankytini objektai bus šalia. Pavyzdžiui, poilsio namai „Nidos gaiva“ įsikūrę G. D. Kuverto gatvėje – pačiame Nidos centre, visi populiariausi objektai nutolę mažiau nei per kilometrą.
Beje, kasmet Nidoje yra rengiama ir daug įvairių renginių, koncertų, diskusijų. Kai kurie iš jų organizuojami jau daugybę metų. Tad jei esate muzikos gerbėjas, meno ar literatūros mėgėjas, o gal tiesiog mėgstate kokybiškus renginius – poilsis Nidoje gali maloniai nustebinti.
O kur apsistoti Nidoje?
Poilsis Nidoje bus maksimaliai kokybiškas ir komfortiškas, jei tinkamai pasirinksite apgyvendinimo įstaigą. Jeigu neapsisprendžiate, ką rinktis, kur apsistoti, pasinaudokite buvusių svečių rekomendacijomis. Pasak jų, vienas universaliausių pasirinkimų – poilsio namai, kuriuose būti patogu, malonu ir gera. Čia rasite viską, ko reikia poilsiui, pradedant patogiomis lovomis ir baigiant būtiniausiais reikmenimis. Rezervuoti kambarį – dvivietį, keturvietį ar penkiavietį – poilsio namiuose paprasta. Tai galima padaryti telefonu 8 633 12222, el. paštu [email protected] arba užpildant specialią formą internete – https://www.nidos-gaiva.lt/.