Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, tarp jaunų žmonių plinta alkoholio, narkotikų vartojimas. Psichiką veikiančių (tabako, alkoholio, narkotinių ir kitų svaiginamųjų) medžiagų vartojimas trikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichologinę bei fizinę priklausomybę.
Labai svarbu padėti jauniems žmonėms suvokti šių medžiagų žalą organizmui ir aplinkai, suformuoti teigiamas vertybines nuostatas.
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje yra skiriamas nemažas dėmesys gimnazistų sveiko gyvenimo įgūdžių formavimui, prevenciniam ugdymui.
Svarbu, kad šiame procese dalyvautų ir tėvai, kurių vaidmuo formuojant jauno žmogaus vertybines nuostatas, požiūrį į aplinką ir jos vertinimą, ypač svarbus.
Gimnazijoje spalio 25 d. mokiniams ir jų tėvams buvo organizuota prevencinė paskaita „Psichoaktyvių medžiagų poveikis sveikatai ir socialiniai padariniai“, kurią vedė gydytoja klinikinė toksikologė Gabija Mikulevičienė.
Su 1-2 klasių mokiniais gydytoja kalbėjo ir diskutavo, kas yra psichoaktyvios medžiagos, kokios jų vartojimo priežastys, apie neigiamas ir negrįžtamas pasekmes, kurias sukelia psichotropinių medžiagų vartojimas ir kt.
Tos pačios dienos vakare į paskaitą buvo pakviesti ir gimnazistų tėvai. Gydytoja pasakojo tėvams kokių ryšių yra narkotikai, aiškino, kaip atpažinti narkotikus vartojantį asmenį, ką tėvai turėtų daryti įtarus jų vaiką vartojant narkotikus. Lektorė kalbėjo, kad nepaisant visų perspėjimų, jaunimas, ypač paaugliai, dažnai pabando narkotikus. Todėl tėvai turi būti labai dėmesingi, budrūs ir atsakingi.
Paskaita buvo organizuota įgyvendinant sveikatingumo projektą „Gyvenk sveikai 6“, kuris finansuojamas pagal Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą.
Projekto koordinatoriai