Tinko mišiniai – universali ir finansiškai palanki priemonė, kuri padeda sukurti tolygų ir tvirtą paviršių. Šios priemonės dažniausiai naudojamos sienų arba lubų tinkavimo darbuose, kuriuos žmonės, neretai nusprendžia atlikti savarankiškai. Tinkavimo darbų sėkmei labai didelę įtaką daro ne tik tinkamo tinkavimo mišinio pasirinkimas, bet ir deramai atliktas tinkavimo procesas. Visgi, nors tinkavimo darbai iš pažiūros nėra labai sudėtingi, tačiau toli gražu ne visi žmonės moka tinkamai paruošti tinkavimo mišinius ir juolab deramai juos pasirinkti. Šiame straipsnyje pateiksime tinkavimo mišinių pasirinkimo ir paruošimo taisykles, kurios tinkavimo darbus leis atlikti kaip tikriems profesionalams.
Pirmas žingsnis – tinkavimo mišinio pasirinkimas
Visi tinkavimo mišiniai atlieka panašią paskirtį, tačiau jų techninės savybės tikrai gali skirtis. Todėl labai svarbu rasti gaminį, labiausiai pritaikytą būsimiems statybų ar apdailos darbams. Norint pasirinkti optimalų tinkavimo mišinį, reikia atsižvelgti į kelis svarbius dalykus. Visų pirma, reikia tiksliai žinoti tinko naudojimo paskirtį. Sakykim, jeigu mišinys bus naudojamas ne vidaus, o lauko aplinkoje, būtina rinktis įvairioms oro sąlygoms atsparų gaminį. Taip pat reikėtų atsižvelgti į konkretaus mišinio kietėjimo laiką. Ne mažiau svarbi yra ir tokios priemonės sudėtis. Aukštos kokybės tinko mišiniai dažnai būna papildyti įvairiais priedais, kurie suteikia papildomos naudos. Trumpai tariant, tikrai negalima rinktis bet kokio, pirmo pasitaikiusio mišinio. Renkantis tokią priemonę reikėtų atlikti namų darbus ir pasirinkti gaminį, maksimaliai pritaikytą individualiai darbų situacijai.
Antras žingsnis – vandens supylimas į kibirą
Sausi tinkavimo mišiniai yra maišomi su vandeniu. Todėl prieš pradedant tinkavimo darbus, reikia pasirinkti optimalios talpos kibirą ir papildyti jį vandeniu. Kibiras turi būti visiškai švarus ir pakankamai didelis, tam, kad jame būtų galima patogiai atlikti tinkavimo priemonės ir vandens maišymo darbus.
Trečias žingsnis – tinkavimo mišinio supylimas
Į kibirą pripylus švaraus vandens, reikia supilti ir pusę maišo tinkavimo mišinio. Vandens ir mišinio santykis turėtų būti maždaug 50/50. Įpylus dalį mišinio, reikia palaukti, kol jis nusės ir pradės kauptis ant vandens paviršiaus.
Ketvirtas žingsnis – tinko maišymas
Kai tinkas susikaupia ant vandens paviršiaus, reikia skubiai atlikti maišymo darbus. Kibire esantį turinį reikia maišyti pakankamai greitai, tam, kad nesusiformuotų sunkiai maišomi gabalėliai. Maišyti galima ne tik su grąžtu, bet ir su kitomis priemonėmis, svarbiausia, kad jos būtų pakankamai tvirtos ir visiškai švarios. Atlikus maišymo darbus, reikia įsitikinti, ar kibire neliko sausų vietų, kauburėlių.
Penktas žingsnis – likusios dalies tinko supylimas
Suformavus vientisos konsistencijos tinkavimo priemonę, į kibirą reikia įpilti likusią dalį tinkavimo mišinio. Jį reikėtų pilti lėtai, tuo pačiu atliekant maišymo darbus. Grąžtą ar kitą maišymo priemonę reikia panardinti kuo giliau, tam, kad iš visų vietų būtų pašalinti kietesni gabalėliai. Maišymo procesą reikėtų tęsti tol, kol susiformuoja glotni, vientisa masė.
Šeštas žingsnis – tinko konsistencijos patikrinimas
Galutinė tinko konsistencija turėtų būti glotni, beveik kreminė. Jeigu masė vis dar yra per daug vandeninga, į kibirą reikėtų įpilti dar tinkavimo mišinio. Jeigu masė per tiršta, į kibirą reikia įpilti daugiau vandens.
Septintas žingsnis – įrangos valymas
Atlikus tinkavimo darbus, kibirą, grąžtą ir kitas, tinkavimo mišinį padėjusias paruošti priemones reikėtų išvalyti nedelsiant. Jeigu mišinys išdžius, jo pašalinimas taps labai sudėtingu, o galbūt net neįmanomu procesu.
Įsidėmėjote tinkavimo mišinių paruošimo taisykles ir esate pasiryžę savarankiškai atlikti tinkavimo darbus? Tuomet vienintelis dalykas, kurio Jums reikia – puikiu kainos ir kokybės santykiu pasižymintys sausieji tinkavimo mišiniai, kurios tikrai rasite internetinėje parduotuvėje spalvusala.lt.