Norint prisidėti prie sklandaus siuntinio pristatymo, reikalingas tinkamas pakavimas. Netinkama pakuotė gali prailginti siuntinio kelionę arba visai ją sustabdyti. Šiandien gausu įvairių priemonių, kurios leidžia maksimaliai sumažinti apgadintos siuntos riziką. Šiame straipsnyje pateiksime ir trumpai aptarsime skirtingus pakavimo būdus, aktualius siunčiant skirtingas siuntas.
Skysčiai
Kurjeriai pataria įvertinti produkto indą. Pavyzdžiui, jei įmanoma, skysčių geriau nesiųsti stikliniuose induose. Patariama rinktis plastikinius buteliukus ar indelius. Plastikines pakuotes, pripildytas skysčiais, patariama papildomai apsaugoti – įdėti į skysčiams nepralaidų maišelį.
Galiausiai, talpą su skysčiu rekomenduojama dėti į dėžės vidurį, o iš šonų sudėti papildomas apsaugos priemones (kartono perskyras, putplasčio plokštes, oro pagalvėles ar pan.). Tokiu būdu išvengsite kontakto su dėžės sienomis. Nepamirškite, kad nuo dėžės dydžio priklauso siuntinio tūrinis svoris, tad rinkitės daiktų dydį atitinkančią pakuotę.
Sumanu pasinaudoti ir kainų skaičiuokle, esančia kurjerių tarnybos interneto svetainėje. Pavyzdžiui, Siųsk pigiau iš Lenkijos ar į Lenkiją siunčiamoms siuntoms gali pasiūlyti kelis skirtingus pasiūlymus, todėl bus patogu ir lengva išsirinkti norimą paslaugą bei priimtinesnę kainą.
Trapūs, lengvai dūžtantys daiktai
Trapius daiktus patariama pakuoti kiekvieną atskirai – taip, kad šie nesiliestų vienas su kitu ir, žinoma, su išorinės pakuotės šonais. Tarp siunčiamo daikto ir išorinės pakuotės sienos turėtų būti bent 5 cm storio užpildo sluoksnis. Be to, tokio tipo siuntą privaloma pažymėti įspėjamaisiais ženklais „dūžta“ ar „nemėtyti“. Dėžės viršų taip pat galite pažymėti ženklu „viršus“ – šis įspės kurjerį, kad siuntos negalima apversti.
Elektros prietaisai
Mažesni elektros prietaisai, pavyzdžiui, telefonai, vaizdo stebėjimo kameros – gali būti pakuojami taip pat kaip ir trapūs daiktai. Didesnių gabaritų siuntiniai turi būti supakuoti į transportavimui skirtas pakuotes. Tokios siuntos neretai priskiriamos paletinių siuntinių tipui, tad verta pasidomėti šioms taikomais reikalavimais. Pavyzdžiui, siųsdami skalbimo mašiną, ant jos viršaus ir apačios uždėkite storesnio kartono apsaugas, o ant šonų – poliesterio.
Dokumentai
Įvairūs dokumentai įprastai pakuojami į specialų voką su burbuline plėvele. Svarbu priminti, kad yra tam tikrų dokumentų, kurie įtraukti į draudžiamųjų daiktų sąrašą. Pavyzdžiui:
- gimimo liudijimai;
- pasai;
- vairuotojo teisės;
- vizos;
- SIM kortelės;
- automobilių registracijos numeriai, techniniai pasai ir pan.
Šių dokumentų vertę sunku nustatyti – patyrus nuostolius, jie nėra kompensuojami. Jeigu norite išsiųsti sutartis, žemėlapius ar knygą, juos taip pat pakuokite į specialų voką. Visgi, jeigu norite išsiųsti kelias knygas, jas pakuokite į kartotinę dėžę.
Paletiniai kroviniai
Norint siųsti siuntas ant palečių, šios turi būti tvarkingos ir tvirtos. Ant paletės pagrindo rekomenduojama patiesti kartono lakštą. Visos dėžės, sudėtos ant padėklo, turi būti lygių kraštų dėžėse ir išdėstytos tolygiai, per visą padėklo plotą. Paletės turinys turi būti sutvirtintas diržais arba tampriai apvyniojamas plėvele. Pakuodami dėžes, atminkite, kad apačioje esančios siuntos turi būti sunkesnės už esančias viršuje.
Šie patarimai leis išvengti papildomų nemalonumų siuntinio pristatymo metu. Būtinai įvertinkite siunčiamo daikto vertę, tvirtumą ir atitinkamai jį supakuokite. Be to, turėkite omenyje, kad kurjeris gali atsisakyti siųsti netinkamai supakuotus daiktus arba atlyginti apgadintų siuntinių žalą. Tad būkite atidūs ir būtinai pasitikrinkite, ar daiktai nėra įtraukti į nekompensuojamų ar draudžiamų siuntų sąrašus.