Noras būti pastebėtam, reikalingam visuomenei būdingas kiekvienam žmogui. Šis noras būdingas ir neįgaliesiems, į kuriuos (ypač proto ir psichikos) dauguma sveikųjų vis dar žiūri kaip į vertus užuojautos ar gailesčio, dažniausiai pirma atkreipdami dėmesį į negalią, o tik po to į patį žmogų. Siekiant, kad neįgalieji visuomenėje jaustųsi kuo oriau, Kybartų vaikų globos namų patalpose birželio pirmąją dieną pradėtas įgyvendinti Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Kybartų vaikų globos namuose įsteigtos Socialinės dirbtuvės neįgaliesiems.
Šių dirbtuvių tikslas – ugdyti ir palaikyti proto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų, kurių bendrieji darbiniai gebėjimai riboti ar labai riboti, darbinius įgūdžius. Dirbtuvėse, prižiūrimi socialinės darbuotojos ir virėjos (paslaugų meistrės), įgūdžius lavina ir dirba 9 neįgalieji, atvykstantys iš įvairių Vilkaviškio rajono kampelių. Jie mokomi gaminti įvairius konditerijos gaminius – bandeles, sausainius, t. y. lavina savo darbinius įgūdžius realioje darbo aplinkoje, taip pat ugdosi saviraiškos ir kūrybiškumo įgūdžius. Ateityje planuojama neįgaliųjų iškeptus gaminius pardavinėti.
Darbas socialinėse dirbtuvėse planuojamas lanksčiai ir derinamas su užimtumo veikla. Maksimalus darbo socialinėse dirbtuvėse laikas – 6 valandos (įskaitant pietų pertrauką ir poilsio pertraukėles) per dieną. Beveik visiems asmenims, lankantiems socialinių dirbtuvių užsiėmimus, būdingas noras bendrauti – kalba jie be perstojo, vienas kitą pertraukdami, svarbu, kad tik kas jų klausytųsi. Taip pat kiekvienas dirbtuvių lankytojas paeiliui yra atsakingas už tvarką patalpose (valytoja nesamdoma) – lavinti šiuos įgūdžius taip pat svarbu, jie galbūt pravers ir ateityje. Numatyta, kad dirbtuvės trejus metus bus finansuojamos Europos socialinio fondo agentūros lėšomis. Ši paslauga kaip ir daugelis kitų: apsaugoto būsto, pagalbos priimant sprendimus, įsidarbinimo su pagalba paslaugos yra bandomoji, todėl, pasiteisinus, planuojamas paslaugos tęstinumas. Galbūt kai kuriems socialinių dirbtuvių lankytojams veikla projekto metu taps tramplinu į didžiąją darbo rinką.
Dalyvaujantys socialinių dirbtuvių veikloje pamažu mokosi realizuoti save, atskleisti savo gebėjimus, ir aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą bei pasijusti reikalingi visuomenei. Kasdien vis labiau pastebimas stiprėjantis bendruomeniškumo jausmas, motyvacija, noras kažką veikti. Didžioji dalis socialinių dirbtuvių lankytojų šuo metu atvyksta iš įvairių rajono vietovių, netrukus turėtų prisijungti ir Didvyžių socialinės globos namų gyventojai, pareiškę norą dalyvauti socialinių dirbtuvių veikloje.
Kybartų vaikų globos namų bendruomenė